fbpx

O firmie MILEX Profesjonalne Systemy Nawadniania

Firma MILEX oferuje automatyczne systemy nawadniania terenów zieleni oraz do wszelkich aplikacji rolnych. Od 1983 roku zajmujemy się produkcją elementów do systemów nawadniania. Ciągłe dążenie do poprawy jakości, nowoczesny park maszynowy, odpowiednio wyselekcjonowane surowce oraz wdrażanie najnowszych technologii sprawiają, że wyroby naszej firmy od wielu lat cieszą się zaufaniem Klientów. Mamy przyjemność reprezentowania światowych liderów w produkcji elementów systemów nawadniania – firm Hunter Industries (od 2009) i Rivulis (poprzednio John Deere Water) – oraz, jako wyłączny dystrybutor na Polskę, firm Tefen i Nelson Irrigation Corporation. Ponadto ofertę systemów nawadniających uzupełniamy bezpośrednim importem produktów firm takich jak: Elysee, Dosatron International, Galcon, Automat, Irritec i wielu innych. Bezpośrednia współpraca ze światowymi producentami systemów nawadniania pozwala nam utrzymywać atrakcyjne ceny.

MIlex Profesjonalne Systemy Nawadniania oddział Radzikowo Nowe

Otwarcie drugiego punktu sprzedaży detalicznej w Radzikowie Nowym.

2019
chance

Równolegle do działalności firmy MILEX Józef Milewski powstaje Milex Sp. z o.o. Sp. k.

2017
Szklarnia z nowoczesną technologią

Rozpoczęcie współpracy z firmą Senmatic, dostawcą nowoczesnej technologii szklarniowej.

2017
Elysse logo

Rozpoczęcie współpracy z producentem złączek doskonałej jakości, firmą Elysee, która ma 40-letnią historię.

2017
Linia produkcyjna Milex pod logiem firmy RIVULIS

Rozpoczęcie produkcji linii pod logo RIVULIS. O produkcji linii kroplującej myśleliśmy od kilku lat, ale finalną decyzję podjęliśmy, gdy mogliśmy zaproponować naszym Klientom najlepszą jakość produktu, a było to możliwe dopiero z odpowiednim parkiem maszynowym i laboratorium, które na bieżąco bada jakość produktów.

2017
Magazyn wysokiego składowania Milex Profesjonalne Systemy Nawadniania

Budowa nowego magazynu wysokiego składowania o powierzchni 1000 m2, dzięki czemu wzrasta obrót towarem i pojawia się możliwość rozszerzenia oferty.

2015
John Deere Water logo

Podpisanie umowy z firmą John Deere Water (obecnie właścicielem tej marki jest firma Rivulis), jednym z największych na świecie producentów systemów nawodnień.

2013
Silosy przy hali produkcyjnej firmy Milex Profesjonalne Systemy Nawadniania

Wybudowanie nowej hali produkcyjnej oraz przeniesienie produkcji z Troszyna do Dobrzykowa. To ważny krok w życiu firmy, ponieważ nowoczesna hala produkcyjna otwiera nam nowe możliwości.

2010
Hunter Irrigations logo

Rozpoczęcie współpracy z firmą Hunter Industries.

2009
Dobrzyków siedziba MILEX Profesjonalne Systemy Nawadniania

Zakup oraz dostosowanie do potrzeb firmy budynków dawnego PGR-u (biuro i magazyny) przy ul. Obrońców Dobrzykowa 3, aktualnej siedziby Firmy.

2007
Nelson logo

Rozpoczęcie współpracy z firmą Nelson Irrigation Corporation, poszerzenie oferty produktów dla rynku rolnego.

2002
Signature logo

Rozpoczęcie współpracy z firmą Signature (wcześniej Nelson Turf), wprowadzenie do oferty produktów do nawadniania terenów zieleni.

2002
Galcon logo

Rozpoczęcie współpracy z firmą Galcon.

2000
Rury PE do systemów nawadniania

Zakup oraz dostosowanie budynków w miejscowości Troszyn Nowy do produkcji rur PE. Produkcja została przeniesiona z Dobrzykowa do Troszyna w związku z rozbudową parku maszynowego.

1996
Erodrip logo

Rozpoczęcie współpracy z grecką firmą EURODRIP (aktualnie właścicielem marki jest firma RIVULIS) w celu dystrybucji linii kroplującej na rynku polskim.

1995
T-Tape logo

Rozpoczęcie współpracy z firmą T-Systems Europe oraz wprowadzenie do sprzedaży legendarnej taśmy T-TAPE, którą w ofercie mamy do dziś.

1993
Dorostan logo

Rozpoczęcie współpracy z firmą Dosatron, pierwszym zagranicznym dostawcą. Decyzja ta otwiera nas na poszukiwanie produktów do dystrybucji. Stawiamy na bezpośrednią współpracę z producentami.

1992
Krystyna Milewska założycielka firmy MILEX

Założenie firmy przez Krystynę Milewską, żonę właściciela. Wynikało to z ówczesnych wymogów formalnych – firma, która w procesie produkcji wykorzystywała polietylen, mogła być założona tylko przez osobę z wykształceniem chemicznym. Tak powstało pierwsze stanowisko do produkcji rur PE.

1983
Pierwsza siedziba MILEX

Powstaje budynek, w którym rozpoczynaliśmy działalność. To miejsce z wyjątkową historią. W tym budynku, jednym z nielicznych murowanych domów w okolicy, w czasie II wojny światowej funkcjonowały niemiecki szpital i szkoła.

1934