fbpx

O firmie

Firma MILEX oferuje automatyczne systemy nawadniania terenów zieleni oraz do wszelkich aplikacji rolnych. Od 1983 roku zajmujemy się produkcją elementów do systemów nawadniania. Ciągłe dążenie do poprawy jakości, nowoczesny park maszynowy, odpowiednio wyselekcjonowane surowce oraz wdrażanie najnowszych technologii sprawiają, że wyroby naszej firmy od wielu lat cieszą się zaufaniem Klientów. Mamy przyjemność reprezentowania światowych liderów w produkcji elementów systemów nawadniania – firm Hunter Industries (od 2009) i Rivulis (poprzednio John Deere Water) – oraz, jako wyłączny dystrybutor na Polskę, firm Tefen i Nelson Irrigation Corporation. Ponadto ofertę systemów nawadniających uzupełniamy bezpośrednim importem produktów firm takich jak: Elysee, Dosatron International, Galcon, Automat, Irritec i wielu innych. Bezpośrednia współpraca ze światowymi producentami systemów nawadniania pozwala nam utrzymywać atrakcyjne ceny.

Otwarcie drugiego punktu sprzedaży detalicznej w Radzikowie Nowym.

2019

Równolegle do działalności firmy MILEX Józef Milewski powstaje Milex Sp. z o.o. Sp. k.

2017

Rozpoczęcie współpracy z firmą Senmatic, dostawcą nowoczesnej technologii szklarniowej.

2017

Rozpoczęcie współpracy z producentem złączek doskonałej jakości, firmą Elysee, która ma 40-letnią historię.

2017

Rozpoczęcie produkcji linii pod logo RIVULIS. O produkcji linii kroplującej myśleliśmy od kilku lat, ale finalną decyzję podjęliśmy, gdy mogliśmy zaproponować naszym Klientom najlepszą jakość produktu, a było to możliwe dopiero z odpowiednim parkiem maszynowym i laboratorium, które na bieżąco bada jakość produktów.

2017

Budowa nowego magazynu wysokiego składowania o powierzchni 1000 m2, dzięki czemu wzrasta obrót towarem i pojawia się możliwość rozszerzenia oferty.

2015

Podpisanie umowy z firmą John Deere Water (obecnie właścicielem tej marki jest firma Rivulis), jednym z największych na świecie producentów systemów nawodnień.

2013

Wybudowanie nowej hali produkcyjnej oraz przeniesienie produkcji z Troszyna do Dobrzykowa. To ważny krok w życiu firmy, ponieważ nowoczesna hala produkcyjna otwiera nam nowe możliwości.

2010

Rozpoczęcie współpracy z firmą Hunter Industries.

2009

Zakup oraz dostosowanie do potrzeb firmy budynków dawnego PGR-u (biuro i magazyny) przy ul. Obrońców Dobrzykowa 3, aktualnej siedziby Firmy.

2007

Rozpoczęcie współpracy z firmą Nelson Irrigation Corporation, poszerzenie oferty produktów dla rynku rolnego.

2002

Rozpoczęcie współpracy z firmą Signature (wcześniej Nelson Turf), wprowadzenie do oferty produktów do nawadniania terenów zieleni.

2002

Rozpoczęcie współpracy z firmą Galcon.

2000

Zakup oraz dostosowanie budynków w miejscowości Troszyn Nowy do produkcji rur PE. Produkcja została przeniesiona z Dobrzykowa do Troszyna w związku z rozbudową parku maszynowego.

1996

Rozpoczęcie współpracy z grecką firmą EURODRIP (aktualnie właścicielem marki jest firma RIVULIS) w celu dystrybucji linii kroplującej na rynku polskim.

1995

Rozpoczęcie współpracy z firmą T-Systems Europe oraz wprowadzenie do sprzedaży legendarnej taśmy T-TAPE, którą w ofercie mamy do dziś.

1993

Rozpoczęcie współpracy z firmą Dosatron, pierwszym zagranicznym dostawcą. Decyzja ta otwiera nas na poszukiwanie produktów do dystrybucji. Stawiamy na bezpośrednią współpracę z producentami.

1992

Założenie firmy przez Krystynę Milewską, żonę właściciela. Wynikało to z ówczesnych wymogów formalnych – firma, która w procesie produkcji wykorzystywała polietylen, mogła być założona tylko przez osobę z wykształceniem chemicznym. Tak powstało pierwsze stanowisko do produkcji rur PE.

1983

Powstaje budynek, w którym rozpoczynaliśmy działalność. To miejsce z wyjątkową historią. W tym budynku, jednym z nielicznych murowanych domów w okolicy, w czasie II wojny światowej funkcjonowały niemiecki szpital i szkoła.

1934