Produkcja

Od początku działalności Milex produkuje rury PE do zastosowań przemysłowych. Od 2017 produkujemy również linie kroplujące. Posiadamy akredytację firmy Rivulis, jako jedyna na świecie fabryka nie będąca częścią tej grupy kapitałowej. Nieustanne dążenie do rozwoju, napędza właścicieli do rozbudowy parku maszynowego i poprawy wydajności produkcji. Dzięki temu nasze rury i linie słyną z jakości nie tylko w Polsce ale też w Europie Środkowo-Wschodniej.

Kontrola Jakości

Jakość kontrolujemy na każdym etapie procesu produkcji. Jeszcze przed jego rozpoczęciem sprawdzamy możliwości tworzywa i jego wytrzymałość. Operatorzy na bieżąco dokonują kontroli na linii produkcyjnej, wyrywkowo kontrolując średnicę i grubość ścianki a w przypadki linii kroplującej również prawidłowy wypływ z emiterów. Kontrola poprodukcyjna to wówczas już praktycznie formalność.

Laboratorium

Stała i niezmienna jakość to priorytet firmy Milex. Wysoko wykwalifikowana kadra i specjalistyczny sprzęt w laboratorium firmy, gwarantują nieustanną kontrolę nad produkowanym asortymentem. Nowoczesna, profesjonalna aparatura badawcza pozwala na ciągłe monitorowanie procesów produkcji, badanie parametrów technicznych i właściwości użytkowych produktów. Zakładowe laboratorium jest też poligonem doświadczalnym dla nowych rozwiązań opracowanych, zgodnie z polityką nieustannego rozwoju.